MIT Special Project 2013

MIT Special Project 2013 - "W drodze do pracy" program aktywizacji zawodowej kobiet

15-ta rocznica ogólnoświatowego programu wolontariatu pracowniczego MIT firmy Henkel

Rocznicowy projekt – W drodze do pracy – będzie realizowany w Polsce, przez Fundację Miejsce Kobiet.

Program aktywizacji zawodowej kobiet "W drodze do pracy"

W drodze do pracy” – projekt aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce – będzie głównym rocznicowym projektem realizowanym z okazji 15-stej rocznicy światowego programu wolontariatu pracowniczego firmy Henkel. Dzięki temu, że projekt ten okazał się lepszy niż pozostałych 59 nadesłanych z całego świata na wewnątrz-firmowy konkurs, dotacja w wysokości 50 tysięcy euro trafi do Polski i pozwoli na przeprowadzenie specjalistycznych kursów dla 60 kobiet, które po dłuższej przerwie planują wrócić na rynek pracy.

Henkel od piętnastu lat wspiera społeczne zaangażowanie obecnych i byłych pracowników firmy, czemu służy zainicjowany w 1998 roku program MIT. Dzięki tej inicjatywie dopracowniczej firma co roku przyznaje dotacje projektom zgłaszanym przez swoich wolontariuszy na całym świecie. Podczas 15 lat istnienia MIT wsparcie otrzymało 10,5 tysiąca projektów w ponad 50 krajach.

Z okazji 15-tej rocznicy powołania MIT zarząd firmy Henkel przekazał specjalną pulę finansową na realizację specjalnych projektów rocznicowych. Na początku 2013 roku firma zaprosiła wszystkich pracowników do ubiegania się o rocznicową nagrodę “MIT Special Project 2013” („Specjalny Projekt MIT 2013”).

O wygraną ubiegali się autorzy 60 projektów społecznych z wielu oddziałów Henkla na całym świecie. Jury, w skład którego weszli członkowie rodziny Henkel, zarządu firmy oraz inni międzynarodowi menedżerowie, wybrało ostatecznie trzy projekty, z których najwyżej ocenione zostało zgłoszenie z Polski o nazwie „W drodze do pracy”.

„W drodze do pracy” to program aktywizacji zawodowej kobiet, które chcą wrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie. Będzie on realizowany we współpracy z Fundacją Miejsce Kobiet.

Jestem bardzo szczęśliwa, że wspólnie z Fundacją Miejsce Kobiet będziemy mogli zrealizować ten projekt. Chcemy pomóc 60 kobietom wrócić po dłuższej przerwie na niełatwy dziś rynek pracy. Zaoferujemy im program szkoleniowy, którego częścią będą m.in. trening z psychologiem, kurs aktywizacji „Spadochron”, ćwiczenia z autoprezentacji, zajęcia z przedsiębiorczości czy konkretne szkolenia zawodowe np. kurs księgowości czy florystyczny. Bardzo liczymy na to, że te wszystkie działania pozwolą uczestniczkom znaleźć własny i skuteczny sposób na powrót do życia zawodowego powiedziała Dorota Strosznajder, pomysłodawczyni zwycięskiego projektu.

Zaangażowanie firmy Henkel w ten projekt, oprócz przekazania środków finansowych przeznaczonych na przeprowadzenie specjalistycznych kursów aktywizacji zawodowej, będzie polegało także na osobistym zaangażowaniu licznej grupy menedżerek firmy w Polsce, które będą dzieliły się z uczestniczkami kursów swoim osobistym i zawodowym doświadczeniem.

Już wkrótce ruszy rekrutacja do pierwszej grupy uczestniczek.