Szkoła rodzenia w pigułce

SZKOŁA RODZENIA W PIGUŁCE
Zapraszamy na zajęcia weekendowe które odbędą się:
– w sobotę 11 grudnia 2010 w godzinach 11:00-14:00 / dwugodzinna przerwa/ 16:00-19:00
– niedzielę 12 grudnia 2010 w godzinach 11:00-14:00 / dwugodzinna przerwa/ 16:00-19:00
Program składa się z zajęć teoretycznych, obejmujących dwa bloki:
I. PORÓD. POŁÓG.
Część przedpołudniowa: zajęcia teoretyczne omawiające szczegółowo okres przedporodowy, okołoporodowy, teorie porodu naturalnego oraz połóg
Część popołudniowa: warsztat omawiający techniki radzenia sobie z bólem porodowym oparte na technikach naturalnych: elementy muzykoterapii, aromaterapii, masażu, homeopatii.

II. LAKTACJA. PIELĘGNACJA NOWORODKA.
Część przedpołudniowa: zajęcia z zakresu wiedzy teoretycznej omawiające proces karmienia naturalnego, jego cel i zalety.
Część popołudniowa: zajęcia z zakresu wiedzy o noworodku, odruchach, stanach przejściowych, pielęgnacji. Warsztat omawiający kąpiel noworodka, przewijanie, ubieranie, technik dotyku, masażu antykolkowego
Prowadzenie:
Katarzyna Grzybowska – położna, prowadząca indywidualną praktyke położniczą, obejmującą również prowadzenie ciąży, w swojej pracy proponuje kobietom naturalne metody radzenia sobie z bólem porodowym, od 2000 roku przyjmuje porody do wody.

 

Termin Szkoły Rodzenia w pigułce : 11-12 grudnia 2010
Miejsce spotkania: Ośrodek Fundacji Miejsce Kobiet, ul. Dobra 22/24 m.15

 

 

Koszt spotkania weekendowego: 350 zł
Kontakt: osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt mailowy info@domnarodzin.pl

Spotkania w naszej szkole rodzenia mają na celu przygotowanie do nowego etapu życia jakim jest rodzicielstwo.Tworząc  program mieliśmy na uwadze nie tylko przekazanie naszej wiedzy i doświadczenia, ale również zadbanie o emocje, które przecież zawsze wiążą sie z nowymi i nieznanymi wydarzeniami w życiu. Program został stworzony przez zespół położnych, instruktorki szkoły rodzenia, fizjoterapetkę, instruktorkę masażu na podstawie doświadczeń w pracy z przyszłymi rodzicami.
 
„Dom Narodzin” jest zespołem położnych oferujących kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży fizjologicznej, podczas porodu fizjologicznego oraz w połogu. Szanujemy naturalny mechanizm porodu, gdyż postrzegamy ciążę i poród jako normalne, zdrowe procesy, rzadko wymagające interwencji medycznej. Z Domem Narodzin współpracują otwarte na Wasze oczekiwania położne. Wszystkie położne posiadają indywidualne praktyki położnicze, wieloletni staż pracy oraz wysokie kwalifikacje.To one sprawują opiekę w ciąży, podczas porodu i w połogu, w razie potrzeby konsultując się ze współpracującymi z Domem lekarzami ginekologami-położnikami. 

Kobiety zgłaszające się do Domu Narodzin mają wybór co do miejsca porodu, mogą wybrać dom lub szpital.
 
Proponujemy zajęcia edukacyjne w okresie ciąży oraz połogu.

Więcej szczegółów na temat działalności i oferty Domu Narodzin na stronie www.domnarodzin.pl